MRI דחוף

תוך 12-72 שעות

בהשתתפות חברות הביטוח בהתאם לתנאי הפוליסה

צריכים MRI דחוף ? צרו איתנו קשר עכשיו ונקבע לכם תור דחוף לבדיקה

בדיקת MRI דחוף (Magnetic Resonance Imagine – דימות תהודה מגנטית) הינה הבדיקה אשר ממפה את מוח האדם ברמה הגבוהה והמפורטת ביותר. התהליך שקורה בבדיקה הינו סריקה של אחד האיברים או החלקים בגוף, עבור אבחון רפואי וחיפוש אחר בעיות, אשר ניתן יהיה לטפל בהן בהתאם.

MRI מוח הינה בדיקה אשר קולטת ומנתחת מספר רבה של אבחונים וממצאים שונים, וביניהם איתור שינויים בזרימת הדם במוח, זיהוי מספר מולקולות החמצן במוח, ולבסוף אף איתור של פעולות באיזורי המוח השונים. יצוין כי לאור היות בדיקה זו מפורטת ובעלת תוצאות איכותיות, בדיקת הMRI מתבצעת גם באיזורים אחרים בגוף, כגון ברך, שד, אגן ועוד.

MRI דחוף: בדיקה מצילת חיים וצורך בדחיפות

לאור הסכנות החמורות שניתן לגלות בעזרת בדיקה זו מדובר בבדיקה שעשויה להציל חיים, שכן היא יכולה לאפשר אבחון מוקדם של מחלות קשות ואף יכולה להוות אופציה יעילה לבקרה ומעקב על איזורים שונים בגוף. פעמים רבות ישנה גם חשיבות ולעיתים צורך בביצוע MRI דחוף. לעיתים, בין אם זה כאב חד, ניתוקים, בלבול, ועוד, עשוי להתעורר צורך בביצוע בדיקת MRI תוך המתנה קצרה ככל הניתן וכן נדרש שגם פיענוח הבדיקה ייעשה בדחיפות. למרות זאת, בישראל ישנם כמה עשרות מכשירים בלבד, ויחס נמוך במיוחד לסך התושבים במדינה.

בישראל קיים קושי רב במיוחד במציאת מקום בו ניתן לבצע את הבדיקה במהרה. כך, רבים אינם עושים אותה כדבר שבשגרה, ומחכים חודשים ארוכים לתורים. השילוב בין היות הבדיקה מצילת חיים לבין מעט המקומות המציעים את ביצועה הוא שעומד בראש מעייננו. הפתרון המוצע על ידינו מטרתו להתמודד עם הצורך בביצוע ופיענוח הבדיקה בזמן קצר ככל הניתן, ואנו מציעים קבלת בדיקה תוך 12 עד 72 שעות בלבד, זמן קצר משמעותית מזה שניתן לקבל על ידי קביעת תור דרך קופת החולים.

על בדיקת הMRI

בדיקת הMRI עצמה הינה בדיקה לא פולשנית, אשר פעולתה נעשית על ידי שימוש בשדה מגנטי חזק בלבד. שלא כמו בדיקת CT אשר יכולה גם היא לזהות ולאתר בעיות שונות במוח, מדובר בבדיקה בטוחה יותר, עם פחות תופעות לוואי, וכן בדיקה שגם נשים בהריון יכולות לבצע. זאת, כיוון שבשונה מבדיקת הCT היא אינה כוללת שימוש בקרינה מייננת הנחשבת מזיקה לגוף. לבסוף, יתרון נוסף של בדיקת הMRI הינו שהיא גם מציעה תוצאות מדויקות ומפורטות יותר, יתרון שכאמור חשוב במיוחד כאשר יש צורך בMRI דחוף.

כן חשוב לציין שלאור היות הפגיעה לא פולשנית היא גם אינה כרוכה בכך כאב. לרוב היא נמשכת כחצי שעה, וכל שנדרש הוא הזרקה של חומר שיאפשר לראות את התוצאות בבדיקה בצורה בהירה וברורה יותר. תוצאות הבדיקה מועברות לרדיולוג אשר מפענח אותן ומעביר אותן לרופא המטפל להמשך טיפול.

כאמור, מדובר בבדיקה מצילת חיים שיש חשיבות לבצע תוך זמן המתנה מינימלי. נוסף להיותה מצילת חיים ביצוע בדיקה באופן מהיר מאפשר מעקב צמוד, והיעדר הצורך להמתין לה מקל גם על תכנון הזמנים. על כן, הטכנולוגיה שלנו מציעה פתרון ראוי ומהיר, אשר כאמור מאפשר קבל תור תוך שעות בודדות עד מספר ימים בודדים בלבד.

המצב בישראל

אצלנו בארץ, תחום בדיקות ה-MRI הולך ומשתפר בשנים האחרונות. עם זאת, בהשוואה למדינות מפותחות אחרות באירופה, מצבנו עדיין טעון שיפור, מבחינה זו שמספר המכשירים בארץ נמוך מאוד ביחס לכמות האוכלוסייה.

אשר על כן, אם תזדקקו לבדיקת MRI , ברוב המקרים, תאלצו להמתין שבועות רבים מאוד עד שתקבלו תור לבדיקה המיוחלת. לא זאת בלבד, במקרים רבים, אותו התור יהיה במיקום מרוחק מאוד מביתכם, ואף ייתכן שבשעה מאוחרת מאוד בלילה. מצב זה, קיים בישראל כבר שנים רבות, ורובנו קיבלנו אותו כעובדה שאין עליה עוררין.

אך אפשר אחרת! המתנה של שבועות רבים לבדיקה, עלולה לגרור אחריה החמרה של מחלה בשלבי התפתחותה, והחמצת ההזדמנות לטפל בה באופן מיטבי. לעומת זאת, ביצוע בדיקת MRI  בזמן, מגבירה את האפשרות להשתלט על אותה מחלה בזמן, ולספק למטופל טיפול מיטבי.

רק אצלנו, במקום להמתין בקוצר רוח לתור בעיתוי לא נוח, תוכלו לקבל תור למגוון סוגים של בדיקות MRI, עד 72 שעות מרגע שפניתם לראשונה, ובמקום והזמן שיתאימו לכם. עם בריאות לא מתעסקים, צרו איתנו קשר עוד היום, וביחד, נמצא את הזמן הנוח ביותר לבדיקה עבורכם.

MRI דחוף

צריכים MRI דחוף בהקדם?

השאירו פרטים עכשיו

ממליצים עלינו

נגישות